Përgjimet e BILD, Vasili: Qeveria bandite e Ramës, shpërblen me tendera Dibrën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për përgjimet e publikuara dje nga gazeta gjermane “Bild”. Në një postim në Facebook, Vasili shkruan se qeveria bandite e Ramës ka shpërblyer me tendera Dibrën. Teksa ka publikuar përgjimin numër 9 të BILD, Vasili thotë se ky është fundi dhe këta të pacipë duhet të largohen një orë e më parë.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit: 

Qeveria bandite e Rames dhe ndarja e tenderave shperblim per Dibren.

Lexojeni pergjimin e publikuar mga BILD se si ndan tenderat dhe parate e shqiptareve Gjiknuri ne shkembim te votave te Dibres ne 2016.

Ky eshte fundi dhe keta te pacipe guxojne e flasin më ne vend qe te largohen nje ore e me pare.

Lexojeni dhe cdo gje flet vete.