10 vendet me femrat më të bukura në botë

Femrat më të bukura janw ato nga Brazili, tw cilat ndiqen nga ruset. Ftohtësia ruse kombinohet me nxehtësinë e femrave venezueliane të cilat janë fituar disa konkurse bukurie.

1- Brazili
Brazili ka numrin më të madh të modeleve mes vendeve latine. Femrat braziliane renditen mes femrave më të bukura të planetit. Si biondet ashtu dhe brunet, vajzat brazilian njihen për sensualitetin e tyre, sportivitetin dhe trupat tërheqës.

2- Rusia
Femrat ruse vlerësohen gjerësisht në të gjithë botën për sytë e tyre blu të thellë, lëkurën dhe pamjen perfekte si dhe gjatësinë e tyre. Pjesa më e madhe e tyre kanë trupa shtatlartë dhe të rregullt.

3- Venezuela
Vendi i fitueseve të garave të Miss Universit dhe Miss Botës, Venezuela është me siguri një tokë ku lulëzojnë fytyruat e bukura. Një femër tipike nga Venezuela ka një trup të hollë dhe të gjatë si dhe një fytyrë mjaft sensuale.

4- India
Një tokë multiraciale e mbushur me shumë kultura, India ka një numër të madh të femrave më të bukura në botë. Lëkura e tyre e errët dhe rrezëllitëse vlerësohen si shumë të bukura nga mjaft ekspertë. Ajo që i bën akoma dhe më sharmante është feminiliteti dhe thjeshtësia që tregohet në çdo lëvizje të tyre.

5- Argjentina
Femrat argjentinas njihen për përkushtimin ndaj bukurisë, duke i dhënë kujdesin maksimal flokëve dhe lëkurës gjithmonë duke kërkuar më të mirën. Ato janë gjithashtu ndjekëse të tendencave të fundit të modës. Nga ana tjetër lëkura me shkëlqim dhe e errët i bën ato të duken hot.

6- Serbia
Trashëgimia sllave dhe mesdhetare janë tiparet kryesore të vajzave serbe. Pothuajse të gjitha ato kanë një pamje tërheqëse që kombinohet me veshjet me stil, që theksohet akoma më tej me sytë e tyre ekspresivë dhe joshës.

7- Koreja e Jugut
Femrat e Koresë së Jugut duken mjaft të reja me fytyrën e tyre të këndshme, vajzërore dhe të pafajshme që përputhet me personalitetin e tyre. Ato kanë një lëkurë të pastër që shkëlqen akoma në shumë mes flokëve të zinj dhe format e rrumbullakëta të trupit.

8- Franca
Femrat franceze janë të famshme për personalitetin e tyre të shkathët, energjik dhe ndjenjën e fortë të modës. Përgjithësisht janë bionde me një natyrë mjaft romantike dhe hijeshi të sofistikuar.

9- Italia
Bukuria italiane përkufizohet si bukuria ekstreme e femrave mesdhetare që kanë lëkurë të ullinjtë, flokë kafe me një karakter të këndshëm që i bën ato vërtetë të mrekullueshme.italy

10- Ukraina
Disa nga femrat më të bukura të botës vijnë nga Ukraina. Ato janë thjesht hot dhe mjaft tërheqëse, që ngjajnë me femrat ruse nga qëndrimi dhe pamja e tyre. Ato vlerësojnë feminilitetin dhe kujdesen për veten. Gjithashtu pëlqejnë të veshin veshje që nxjerrin në pah atributet e tyre.