Vasili: Ky horr do dënoka shqiptarët të mos dalin jashtë shtetit?

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për përgjimet e publikuara sot nga gazeta gjermane “Bild”. Në një postim në Facebook, Vasili shkruan se kryeministri që është kapur në pazare me horrat po kërcënon shqiptarët.

Postimi i Vasilit në Facebook:

Ky horr do denoka shqiptaret te mos dalin jashte shtetit????

Edi Rama tha sot: “Nuk do lejohet të dalin nga vendi 5-10 vite kush kryen krim elektoral. Kjo masë do të kalojë nesër në Parlament.”

Ka vetem nje kryehorr qe vjedh vota me kriminele qe eshte ky vete.

Dhe ka nje tufe horrash ministra e deputete te rilindjes,qe vjedhin manipulojne shantazhojne dhe kercenojne per vota popullin.

Tani jane lakuriq perpara gjithe popullit se cfare ordineresh jane sepse BILD jua çorti masken dhe jua nxori fytyren e zeze.

Dhe ka surrat ky kryehorr e flet qe do te denoje me izolim me vite shqiptaret.

Ky i paturp do denoje me izolim shqiptaret.

Ky i pacipe vella me kriminelet guxon e flet per izolimin e shqiptareve qe ky ju vjedh voten.

Jazek pjelle e keqe,e peshtire….