Rita Ora anulon koncertet, ka probleme shëndetësore

Rita Ora ka sërish probleme me një infeksion në gjoks.

Këngëtarja me anë të një postimi në rrjetet sociale ka treguar se, me shumë keqardhje, është dashur të anulojë paraqitjen e saj në një festival në Islandë.

Kjo pasi doktorët e kanë rekomanduar që duhet të pushojë pak pasi problemet me zërin kanë filluar sërish e tashmë ajo ka edhe një infeksion në gjoks.

Këto probleme i shfaqen Ritës kohë pas kohe, për shkak të lodhjen së madhe që po përjeton në koncerte e performanca të shumta në të cilat po jep gjithmonë maksimumin, shkruan Gazeta Express.

“Jam shumë e mërzitur për të gjithë që do vinin në Solstice në Islandë, që unë do të mund të performojë ashtu siç ishte e planifikuar. Kam probleme me një infeksion në gjoks që po vazhdon të kthehet kohë pas kohe, dhe jam këshilluar që të marrë pak kohë pushim që të rikuperohem.

Isha shumë e gëzuar që do të kaloja kohë në Islandë dhe të isha pjesë e këtij festivali. Anulimet asnjëherë nuk i pres mirë sepse jam shumë mirënjohëse për cdo mundësi që kam për të performuar. Jam veçanërisht e zhgënjyer dhe zemërthyer sepse po zhgënjej fansat e mi. Më vje keq që nuk mund të jem aty! Ju dua të gjithëve dhe ju falënderoj për mbështetje. Mezi po pres që të festojmë Solstice 2020”.