”Burgu” i Ramës është ky gazetar (Fotolajm)

Gazeta më e madhe në Europë “Bild”, publikoi të hënën 16 video-përgjime në lidhje me skandalet e qeverisë së Edi Ramës. Gazetari i ”Bild”, Peter Tiede, ka tronditur gjithë opinionin publik me publikimet për shitblerjen e votës nga figura të rëndësishme të mazhorancës, si deputetë, kryebashkiakë, ish-ministra, ministra dhe madje dhe vetë kryeministri Edi Rama. Fotomontazhi i mëposhtëm e ilustron më së miri këtë situatë.

Rama: Alo! Po kush je mor burrë?

Gazetari: Unë jam burgu!