Horoskopi 18 qershor 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi – Ju mund të shijoni një ndryshim në ritmin dhe cilësinë e jetës, duke filluar nga tani. A ndjeni një nevojë për të nxjerrë miqësitë nga cektësia? Ndoshta duhet të riktheni kontaktin me disa miq. Pas një boshllëku, mund të dëshironi të rregulloni disa marrëdhënie. Ju mund të prisni një periudhë tjetër të përkushtuar për të rrëmbyer crregullësinë nga jeta juaj emocionale dhe të lini dritë dhe premtim.

Demi – Sot mund të prisni që të jeni më inovativ në marrëdhëniet njerëzore. Ju mund të gjeni miq të rinj ose të gëzoni kohë cilësore me miqësitë e vjetra. Është e mundshme që jeta juaj e dashurisë do të rritet. Javët e ardhshme ofrojnë burime të shkëlqyera për përmirësimin e mirëqenies tuaj emocionale. Përfitoni nga kjo.

Binjakët – Muaji i kaluar ju ka lejuar të afirmoni veten, dhe të forconi disa aspekte të personalitetit tuaj. Tani jeni duke hyrë në një periudhë konsolidimi. Është sikur keni konceptuar një produkt, e keni krijuar atë dhe tani jeni gati ta fusni në treg. Periudha aktuale tregon që ju do të merrni të gjitha shpërblimet që keni fituar puna juaj e vështirë.

Gaforrja – Sot njoftohet fillimi i një periudhe shumë të këndshme. Ju do të jeni veçanërisht të lumtur! Ju do të transmetoni besim, qartësi dhe karizëm kudo që të shkoni. Ju keni përdorur shumë rezerva gjatë muajve të fundit. Sigurisht që do të arrini dicka dhe do të festoni për këtë!

Luani – Do të ishte një moment i mirë për të hequr qafe çdo gjë që ende qëndron mes jush dhe arritjes së qëllimeve tuaja. Një pengesë e caktuar mund të nxisë impulsin që duhet të përzihet në sfond. Mos harroni se ju jeni një individ. Kjo nuk është diçka që nuk do të kalohet.

Virgjeresha – Shenjat thonë se do keni javë fitimprurëse. Ju keni punuar shumë kohët e fundit, dhe është e natyrshme që ju keni ardhur më në fund në këtë fazë. Ju do të jeni në gjendje të matni distancën dhe të vlerësoni fuqinë tuaj. Çfarëdo që të bëni, mos jeni mendjengushtë!

Peshorja – Duhet të bëni më shumë përpjekje. Për ta bërë këtë do të thotë që do të duhet të ktheheni në Tokë dhe të bashkoheni me pjesën tjetër të njerëzve të thjeshtë. Ju mund të kultivoni pak më shumë pavarësinë tuaj. Duket se po largoheni nga njerëzit. Duhet të përpiqeni të përziheni më shumë dhe të përfshiheni në një shkak që është më i madh se ju. Pranoni të punosh me të tjerët si një komponent të domosdoshëm të jetës tuaj.

Akrepi – Ju mund të dëshironi të bëni një kërkim. Ka të ngjarë të angazhoheni në një kërkim për hapësirë fizike ose intelektuale. Ju mund t’i bëni vetes pyetje filozofike. Apo ndoshta po mendoni të bëni një udhëtim të gjatë. Cili do të jetë? A do të lexoni filozofi apo do të shkoni në Kinë? Në këtë pikë, vetëm yjet e dinë të vërtetën.

Shigjetari – Në lundrimin e jetës suaj emocionale, mund të mendoni se keni bërë një përpjekje të madhe në muajin e kaluar. Ju keni qenë në dispozicion dhe keni bërë më të mirën për të ruajtur harmoninë. Përpjekjet tuaja do paguhen. Ecni përpara, ju e meritoni këtë pas të gjitha përpjekjeve tuaja të disiplinuara.

Bricjapi – Shenjat kozmike tregojnë se universi juaj emocional do të shkëlqejë përsëri me energji pozitive. Ju do të takoni më shumë njerëz, dhe takimet tuaja ka të ngjarë të jenë thellësisht të kënaqshme, emocionalisht dhe intelektualisht. Të gjitha thashethemet, muaji i ardhshëm është premtues për ju. Dy gjëra kryesore për të parashikuar janë kënaqësia dhe ndjeshmëria.

Ujori – Për ju, javët e ardhshme sjellin një periudhë të ndershme. Ju ndoshta do të dilni më pak, do të prezantoheni më pak njerëz të rinj dhe do të jeni më pak të prirur për t’u dukur. Por çdo marrëdhënie që bëni do të jetë shumë më e fortë se zakonisht. Muaji i ardhshëm është mjaft premtues, edhe pse mund të keni nevojë të përshtatni disa nga qëndrimet tuaja.

Peshqit – Ju mund të keni kaluar disa javë të fundit duke eksploruar horizonte të tjera, duke takuar njerëz të rinj ose duke bërë udhëtime të shkurtra. Por ka një ndryshim të rëndësishëm të ritmit në ajër. Ju do të zbuloni se keni vetëm nxitje që ju nevojitet për të stabilizuar veten për një kohë. Prisni disa momente të pëlqyeshme në sferën e brendshme.