Kreu i PD, Lulzim Basha, në konferencë të jashtëzakonshme në orën 19:00

Pas vendimit të sotëm të Gjykatës së Elbasanit, e cila la në burg kryetarët e degëve të PD në Librazhd dhe Prrenjas, të arrestuar për protestën e para pak ditëve, kryetari i selisë blu Lulzim Basha do të dalë në orën 19:00 në një konferencë për shtyp.

Dy ditë më parë, Basha dënoi arrestimin e tyre pas një proteste që organizuan në Librazhd.