Ish-kryeministri Berisha nxjerr videon: Ja si kontrollohen gratë në mitingun e Ramës

Kryeministri Edi Rama shoqërohet nga qindra policë dhe forca speciale, pasi në çdo qytet ku shkon, pritet me protesta të mëdha. Por në një takim të mbrëmjes së djeshme në Korçë, policia dhe punonjësit e gardës kanë kaluar çdo limit. Ata kanë kontrolluar çdo njeri që ishte pjesë e takimit që u organizua.

Një gjë të tillë e ka bërë publike edhe ish-kryeministri Sali Berisha me një video në rrjetet sociale.

“Kriza e thellë psiqike, paniku dhe terrori kanë bërë që Edvini të urdherojë kontrollin e imët fizik edhe të grave dhe femijëve që shkojnë me detyrim në antimitingjet e tij.

Ndiqni videon e qytetarit dixhital!”,- shkruan ish-kryeministri Sali Berisha.