Xhaka dhe Rashica japin një leksion, udhëtojnë në Kosovë me urban (VIDEO)

Sonte në mbrëmje në stadiumin “Fadil Vokrri” do të luhet një ndeshje bamirësie, ku do të marrin pjesë edhe Granit Xhaka me Milot Rashicën. Edhe pse janë futbollist të një niveli shumë të lart, pasi janë pjesë e ekipeve të mëdha dhe fitojnë miliona euro, ata janë shumë të thjeshtë.

Disa orë para sfidës, pjesëmarrësit e sfidës së yjeve, i kanë surprizuar të gjithë, teksa vendosën të udhëtonin me urbanin nëpër rrugët e Prishtinës.

Ky moment, u filmua nga trajneri Ismet Munishi, i cili nuk ngurruar që të kapë të gjithë yjet e Kosovës.