VIDEO/Momenti kur policia provokon protestuesit. Braimllari përplaset me zv/drejtorin e policisë

Qytetarët dhe përfaqësues të opozitës kanë zhvilluar sot një protestë në Korçë, gjatë vizitës së kryeministrit Edi Rama, për të vijuar fushatën elektorale.

Në fshatin Zëmblak, qindra forca speciale të policisë kanë bllokuar kalimin e protestuesve. I pranishëm ka qenë dhe zv/drejtori i Policisë, Gjovalin Loka. Siç shihet edhe nga pamjet nuk kanë munguar tensionet mes qytetarëve dhe përfaqësuesve të policisë së shtetit.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI është përplasur me zv/drejtorin e policisë duke i kërkuar që forcat e rendit të mos provokojnë qytetarët.