Veshjet e dasmës mbretërore, tashmë në muze

Dasma e Meghan Markle dhe Princit Harry u komentua në gjithë botën, jo vetëm për madhështinë dhe statusinë e një martese mbretërore por edhe për thjeshtësinë e nuses dhe zgjedhjet që ajo kishte bërë në ditën më të veçantë të jetës së saj. Për të gjithë kuriozët do të ketë një ekspozitë të veçantë në të cilën do mund të shihen veshjet që Duka dhe Dukesha e Sussex zgjodhën në dasmën e tyre. Prej ditës së sotme ekpozita është hapur në Pallatin e Holyroodhouse dhe vëmendja kryesore do të jetë mbi fustanin mahnitës të Meghan.