Shpërthen kandidati për President i FSHF, Fino: Militantët e PS po na kërkojnë…

Deputeti socialist, Bashkim Fino gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit ka komentuar vendimin e Presidentit të Republikës për zgjedhjet

Ja çfarë tha Bashkim Fino gjatë fjlës së tij: “Po përdhosni simbolin e shqiponjës, me teatrin presidencial që vijon me skenat e se shkuarës. 30 qershori është datë kushtetuese. Kushtetua nuk zbatohet sipas qejfit të Ilir Metës. Meta nuk ka asnjë kompetencë mbi zgjedhjet. Nese nuk i pelqen zyra, nuk është faji i zyrës ku je. Gabimin që bëme dikur, mos ta çojme deri në fund. Mos ta lejojmë më Ilir Meten të çoje deri në fund marrezitë e tij. Militantët e Ps po na kërkojnë shkarkimin dhe ne ti japim atij vendimin e merituar”,-tha Fino.