“Edi Rama ka bërë karrierë duke iu servilosur Ilir Metës”

Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, gjate nje seance parlamentare, ku eshte debatuar ne lidhje me mbarvajtjen e zgjedhjeve lokale te 21 qershorit. /r/n/r/nPrime Minister Edi Rama and Parliament Speaker Ilir Meta, during a parliamentary session.

Në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut është diskutuar në lidhje me situatën ku ndodhet vendi, pas vendimit të Ilir Metës për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe reagimit të kryeministrit se zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor.

Analisti Armand Shkullaku është shprehur se, pavarësisht sulmeve që po i bëhen presidentit të Republikës, kryeministri Edi Rama ia ka nevojën. Sipas tij, Rama ka bërë karrierë politike duke iu servilosur Metës.

“Edi Rama ka bërë karrierë duke iu servilosur Ilir Metës. I shkruante fjalimet, dikur. I shkonte pas për të luftuar Fatos Nanon, u bë kryebashkiak prej Ilir Metës. Ja ky është Edi Rama, sa herë ka hall shkon te Ilir Meta”, u shpreh Shkullaku.