Sondazhi/Shumica e shqiptarëve kundër PS për shkarkimin e Metës

Më shumë se 66% e shqiptarëve janë kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta nga Partia Socialiste.
Anketa online e kryer nga emisioni Opinion në TV Klan tregon qartë se qytetarët nuk mbështesin nismën e PS dhe i japin të drejtë Presidentit Ilir Meta që anuloi zgjedhjet problematike të 30 qershori, duke shmangur një përplasje civile.