Shi e breshër i rrëmbyer në Librazhd

Edhe pse jemi në muajin qershor, një mot i pazakontë ka përfshirë qytetin e Librazhdit. Moti me shi të dendur dhe breshër ka shkaktuar vështirësi edhe në aksin Librazhd-Elbasan, pasi në disa pjesë të kësaj rruge ka pasur rrëshkitje të gurëve.

Moti

Moti do të jetë me kthjellime dhe prani vranësirash në orët e mesditës të shoqëruara me reshje të izoluara në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje me shpejtësi 10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 15/29°C
Zonat e ulëta 20/35°C
Zonat bregdetare 21/34°C