Horoskopi, e dielë 9 qershor 2019

Dashi

Nëse nuk doni qe debatet dhe mosmarrëveshjet te bëhen pjese e jetës suaj mundohuni te tregoheni sa me bashkëpunues dhe te kuptueshëm me partnerin tuaj. Beqaret do jene te pandalur derisa ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Për planin financiar di filloje një periudhe mjaft delikate, prandaj duhet ta dyfishoni maturinë dhe përkujdesjen.

Demi

Dite goxha e trazuar kjo e sotmja edhe pe ju. Marsi do ju beje me kokëfortë dhe nuk do pranoni te hapni rruge. Kujdes sepse po vazhduat kështu do e shkatërroni lidhjen qe keni ndërtuar. Beqaret do kenë një dite me intensive dhe te mbushur me surpriza. Ne planin financiar do keni fat dhe do mund te bëni investimet e nevojshme.

Binjaket

Jeta ne çift do jete gjate gjithë kohës e mbrojtur nga yjet sot. Do kaloni momente te ngrohta me te dhe nuk do dëshironi te qëndroni për asnjë çast vetëm. Beqaret qe presin me padurim ndryshime, sot do ndihen për mrekulli. Erdhi me ne fund edhe dita e tyre. Ne planin financiar duhet te kujdeseni shume ne mënyrë qe ekuilibri te mos ketë asnjë tronditje.

Gaforrja

Pasioni do shtohet edhe me tepër gjate kësaj dite dhe momentet qe do kaloni me partnerin do jene te zjarrta. Ne këtë mënyrë do i harroni edhe disa debate qe keni pasur dikur. Beqaret do kenë një dite te zakonshme. Beni edhe pak durim për te krijuar lidhjen e dëshiruar. Ne planin financiar nuk duhet te dëgjoni këshillat e miqve sepse mund te keni probleme.

Luani

Yjet do ju mundësojnë një dite shume te bukur sot. Qe ne orët e para do i sqaroni me qetësi mosmarrëveshjet dhe me pas do filloni një etape te re akoma me te bukur se kjo qe keni kaluar deri me sot. Beqaret nuk duhet te ëndërrojnë me shume sesa duhet sepse dëshirat nuk do ju plotësohen. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme. Kujdes!

Virgjeresha

Tre do jene planetët kryesore qe do e bëjnë jetën tuaj edhe me harmonike sesa ka qene. Do ndiheni mjaft mire pranë partnerit dhe do dëshironi te qëndroni gjithë kohës ne krahët e tij. Beqaret do kenë një pafundësi takimesh, por ende nuk do realizohet ai qe ata kane ëndërruar. Ne planin financiar mund te përballeni me disa probleme te vogla.

Peshorja

Do jeni me te hapur dhe me te disponueshem ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite. Marrëdhënia ne çift nuk do ketë asgjë për çfarë te shqetësoheni. beqaret do kenë një dite aq te mbushur me angazhime saqë nuk do kenë kohe te mendojnë për jetën sentimentale. Ne planin financiar do bëni çmos qe ta stabilizoni sa me pare situatën.

Akrepi

Tregohuni sa me te matur sot përkundrejt partnerit tuaj sepse ai nuk do jete ne humor dhe nga momenti ne moment mundte lindin debate te fuqishme. Beqaret do përjetojnë ndjesi te mrekullueshme pranë disa personave qe sapo i kane njohur. Ne planin financiar do merrni një shume te madhe parash nga një i afërm dhe kjo do ju ndihmoje ta stabilizoni situatën.

Shigjetari

Nëse jeni ne një lidhje dita e sotme nuk do jete ashtu si e kishit menduar. Do e kritikoni gjate gjithë kohës njeri-tjetrin dhe do debatoni shpesh. As beqaret nuk do jene ne gjendjen me te mire shpirtërore për te filluar histori dashurie. Prisni edhe pak kohe. Ne planin financiar nuk priten vështirësi te mëdha, megjithatë rekomandohet kujdes me shpenzimet.

Bricjapi

Duhet t’i kushtoni me tepër kohe dhe vëmendje sot personit qe keni ne krah sepse po e late pas dore dikush tjetër do ua rrëmbejë shpejt. Beqaret do përjetojnë emocione pa fund fale takimeve impresionuese qe do kenë. Gjithçka do ndryshoje për ta. Financat nuk do jene te qëndrueshme për te gjithë personat kështu qe kujdes me shpenzimet e pamenduara.

Ujori

Mos u përqendroni tek disa te meta shume te vogla te partnerit tuaj sepse askush nuk është perfekt. Shihni me mire gjerat thelbësore te cilat kane me shume rëndësi. Beqaret nuk duhet te abuzojnë me joshjen dhe flirtimet sepse do i bëjnë me shume dem vetes sesa do përfitojnë. Ne planin financiar situata do jete me e stabilizuar se me përpara.

Peshqit

Ata qe kane një lidhje do tregohen shume kërkues dhe posesive me personin qe kane ne krah. Kjo do krijoje shume probleme dhe debate te zjarrta. Ndryshoni sjellje pa qene vone. Beqaret do kenë mundësi vetëm për aventura kalimtare. Situata financiare do filloje te përmirësohet nëse ju i menaxhoni me maturi te ardhurat qe keni dhe ulni shpenzimet.