Ronaldo me zemër të madhe, ndalon autobusin dhe përqafon 11-vjeçarin që lufton me sëmundjen e rëndë (VIDEO)

Protagonist në fushën e lojës, duke shënuar tripletë për Portugalinë në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, por Cristiano Ronaldo edhe jashtë fushave është një njeri i jashtëzakonshëm. Pas stërvitjes së zhvilluar në Porto, numër 7-të i Juventusit, ka ndaluar autobusin për të takuar një vogëlush të vogël, i cili qëndronte në rrugë me një tabelë: “Cristiano, më jep një përqafim”.

 

Tifozi i vogël, Edoardo Moreita, 11 vjeç, po lufton me sëmundjen e leucemisë prej 10 vitesh. Ronaldo bëri disa foto me të dhe i plotësoi ëndrrën më të madhe të tifozit për ta përqafuar. Gjesti i CR7 ka bërë xhiron në rrjetet sociale, por gjëja më e rëndësishme, është fakti që ai i dhuroi buzëqeshje një fëmije të vogël që lufton me një sëmundje delikate. /R.Lika-Koha Jone/

Fotografia e Tiago Velhos