Reshje lokale, por temperaturat shkojnë deri në 30 gradë

E marta vijon me kthjellime e vranësira të herë pas hershme, por me shira të përkohshëm vetëm në zona të izoluara Lindore.

Ndërsa e mërkura sjell kryesisht alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu të here pas hershme.

Era do të jetë me drejtim Perëndim me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 m lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat pësojnë rritje të ndjeshme, ku maksimalja kap vlerën e 30°C.