Qershori nisi me shira, ja kur do të ngrihen temperaturat

Megjithëse zyrtarisht jemi në stinën e verës, qershori duket si një zgjatim i majit, që u karakterizua nga shira dhe mot i paqëndrueshëm.

Dita e sotme mbetet kryesisht me vranësira e shira, ndërsa me pak shi sjell e marta.

Pikërisht nesër besimtarët myslimane finalizojnë muajin e Ramazanit me festën e Fiter Bajramit.

Moti përmiresohet pas mes-jave, madje temperaturat maksimale pas te enjtes ngjiten ne 30-31 gradë celsius.