Kryetarja e LRI, Ramës: Nuk ia mbyll dot gojën rinisë

Kryetarja e LRI, Floida Kërpaçi ka reaguar për ndalimin e studentes Viosana Kokla nga policia. Në një mesazh në rrjetet sociale, Kërpaçi shprehet se kryeministri Edi Rama nuk ka për t’ja mbyllur gojën me dhunë rinisë.

Postimi i plotë i Floida Kërpaçit: “Nuk ia mbyllni dot gojën RINISË! Me urdher te Edi Rames, policia ndalon studenten e Arkitektures Viosana Kokla!

Kriminelet edhe drejtuesit e qeverise te lidhur me krimin dhe drogen nuk ndalohen nga policia, por ndalohet nje e re, studente guximtare qe nuk hesht perballe se keqes qe e ka zene vendin tone, por reagon sepse e do vendin e saj! Ne e duam Shqiperine, nuk na kercenoni dot, me pranga e burg! Te rinjte e bashkuar jane me te fuqishem se kurre!”.