Samiti Brdo-Brijunit, Thaçi shtrëngon duart me Vuçiç (FOTOLAJM)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç shtrënguan duart në samitin Brdo-Brijunit që po mbahet në Tiranë. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i cili është edhe organizatori i këtij Samiti priti liderët e Ballkanit Perëndimor, Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tre Anëtarët e Kryesisë së Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Milorad Dodik, Šefik Džaferović dhe Željko Komšić, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, Presidenti i Malit të Zi, Milo Đukanović dhe Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov.