Rama dhe Zaev për iftar së bashku, ja kush i ka ftuar!

Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe ai i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev janë takuar në Sarajeve. Ata janë ftuar nga homologu i tyre i Bosnjë Hercegovinës për një darkë iftari.

Ka qenë Zaev ai që ka dhënë lajmin, duke publikuar edhe një foto në Facebook.

Postimi i Zora  Zaev:

“Me ftesë të Kryetarit të Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Hercegovinës, Denis Zvizdiç, mora pjesë në darkën e Iftarit në Sarajevë së bashku me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Ditët e agjërimit të Ramazanit janë një kujtesë se dashuria, respekti, solidariteti, mirësia, dashuria dhe falja janë vlera që duhet t’i respektojmë dhe që na bashkojnë si popuj.” shkruan Zaev.