Gafa e Princ William që i bëri të gjithë të qeshnin

Britain's Catherine, Duchess of Cambridge (L) and Britain's Prince William, Duke of Cambridge talk to members of the media about their newborn nephew, as they arrive to launch the King's Cup Regatta, at the Cutty Sark in Greenwich, south east London on May 7, 2019. - The event is set to take place on August 9, 2019, on the Isle of Wight, and is set to see The Duke and Duchess go head to head as skippers of individual sailing boats, in an eight boat regatta race. Each boat taking part will represent one of eight charities and the winning team will be awarded the historic trophy The King's Cup. (Photo by Ben STANSALL / POOL / AFP) (Photo credit should read BEN STANSALL/AFP/Getty Images)

Duka dhe dukesha e Kembrixhit ndanë kënaqësinë e tyre për ardhjen në jetë të fëmijës mbretërore të martën.

Megjithatë, Kate u detyrua të korrigjojë bashkëshortin e saj pasi William iu referua asaj aksidentalisht si ‘xhaxha’.

Ndërsa ishin të pranishëm në inaugurimin e  King’s Cup Regatta në Cutty Sark, çifti mbretëror u pyet në lidhje me ardhjen në jetë të foshnjës së Meghan dhe Princ Harryt.

Dhe Princ Ëilliam u përgjigj: “Po jam absolutisht i lumtur. Jam bërë xhaxha për herë të dytë.”

Më pasi iu drejtua bashkëshortes së tij, Kate: “Edhe ti gjithashtu.”

Por Kate filloi duke qeshur dhe e korrigjoi: “Unë nuk jam bërë definitivisht xhaxha.”

Duke kuptuar gabimin, çifti shpërtheu në të qeshura.