Basha pret ambasadorin britanik në selinë e PD

Këtë të premte, një ditë pas protestës së opozitës pranë godinës së Parlamentit dhe Drejtorisë së Policisë në Tiranë, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka pritur në një takim ambasadorin e Britanisë së Madhe, Duncan Norman.

Takimi mes tyre po zhvillohet në selinë e Partisë Demokratike, lidhur me situatën aktuale politike në vend.

Një ditë më parë, Basha mungoi në protestën e opozitës, për shkak të vizitës së tij në Bruksel. Gjatë protestës, lideri i PD dërgoi një mesazh nga Brukseli, duke njoftuar se kauza e opozitës ka mbështetjen e PPE-së.