Ndikimi rus, Klosi: Rusia është bërë gogol

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se çështja e Rusisë është bërë gogol në Shqipëri.

Pjesë nga biseda:

Klosi: Të thuash që veç halleve që kemi brenda të fusësh edhe shërbimet. Është bërë gogol Rusia dhe po përdoret rëndshëm. Natyrisht si të gjithë vendet e mëdha, edhe Rusia ka interesat e veta në rajon. Them, trajtimi i këtyre problemeve në këtë situatë është i tepërt.