“Opozitari i ri”, Karamelo: Djegia e mandateve anti-ligjore

Emrave të listës së deputeteve opozitarë që do qëndrojnë në Kuvend iu bashkua edhe Ligoraq Karamelo, i PBDNJ, i cili e merr mandatin nga lista e PD.

Në studion e “Open”, ai deklaroi se që në momentin e parë djegien e mandateve e ka cilësuar anti-ligjor dhe e vlerëson si një vendim anti-shqiptar.

“Që në momentin e parë djegien e mandateve e kam cilësuar anti-ligjor dhe e vlerësoj si një vendim anti-shqiptar. Që në momentin që mandati i deputetit konsiderohet si një “portofol” i një personi, e ka humbur kuptimin e tij”, tha Karamelo.

Më tej ai shton se iu drejtua votuesve të tij në Qarkun e Korçës, e mori mbështetjen e tyre.

“Unë iu drejtova votuesve të qarkut të Korçës. Jam i detyruar të respektoj verdiktin e tyre. Kjo rrugë duhej të ishte bërë nga të gjithë”, tha ai.

Top Channel