Ka humbur shumë peshë, fansat nuk lënë gjë pa thënë për modelen e njohur

Bella Hadid është një prej modeleve më të njohura dhe më të sukseshme të momentit.

Së fundmi modelja është vënë në qendër të kritikave për shkak të pamjes së saj të dobët.

Modelja u shfaq në eventin e organizuar nga marka Bulgari e veshur me një fustan të kuq, i cili e tregonte shumë elegante.

Por pas kësaj daljeje të modeles ajo është kritikuar për shkak të peshës së saj, duke thënë se  ajo duket si një skelet.

Në dhjetor, Bella sfiloi në pasarelën e “Victoria’s Secret” dhe thuhet se për këtë ngjarje kishte humbur edhe disa kilogramë, por siç duket edhe nga fotot e fundit ajo ka vazhduar të humbasë peshë.