U kap me drogë, policia greke kontroll në shtëpinë e shqiptarit në Athinë

Policia greke ka ushtruar kontroll në banesën e 49-vjeçarit Artan Meleqi nga Delvina.

Kontrolli është bërë në banesën e tij në Athine. Meleqi u kap dje në Igumenicë me 128 kg marijuanë.

Ne banesën e tij gjenden edhe 5.5 kg marijuanë, 5 granata ushtarake, një armë tip karabine, 25 fishekë dhe 2 thika ushtarake.

/Ora News