Klop: Ma masakruan Salahun

Mbrëmjen e djeshme, Mançester Siti mundi 2-1 Liverpulin në një ndeshje spektakolare duke e bërë akoma më emocionuese garën në Europa League.

Natyrisht, duke parë rëndësinë e ndeshjes, nuk mund të mungonte tensioni.

Pas ndeshjes, trajneri i Liveprulit, Jurgen Klop ishte i tërbuar me arbitrin Antoni Tejlor, pasi sipas lojtarët e Sitit kanë luajtur shumë ashpër.

Ai u shpreh: Më pëlqen Vinsent Kompani, por si dreqin nuk është karton i kuq ai faull? Ai ishte lojtari i fundit, ndërhyn dhe nëse kapte Salah, i mbyllte sezonin. Ndoshta arbitri e pa ndryshe nga unë, por mendoj se Salah atje mund të ishte masakruar.”