Strakosha mahnit italianët, pritja e tij bëhet “hit” në internet

Sfida e mbrëmjes së djeshme mes Lazios dhe Milanit u mbyll në barazim 1-1.

Megjithatë, në minutën e 15-të të ndeshjes, portieri shqiptar, Thomas Strakosha ka bërë një pritje spektakolare.

Gardiani 23-vjeçar i mohoi një gol të sigurt turkut Çalhanoglu.

Ky i fundit gjuajti bukur i vetëm në zonë, por Strakosha tregoi reflekset duke e devijuar topin, i cili më pas u përplas në shtyllë.

Kjo pritje e shqiptarit po bënë bujë dhe në rrjetet sociale, ku nuk kanë munguar vlerësimet ndaj portierit.