“Babalja”/ Tani s’ka doktor që na merr përsipër!

Nga Mentor Kikia
Sot eshte dita e shendetit mendor. Por, mua me duket se ne Shqiperi nuk duhen numeruar ata qe kane probleme me trurin, por ata qe jane normale(nese ka mbetur ndonje). Une per vete nuk e mbajta dot kete Babalen e fundit, me goditi ne serine e trete dhe me mbeti pa e zberthyer dot skenarin e ketij Babale Alizotit.
1-E pagoi PD-ja qe ta bente zerin si te Agron Xhafajt?
2-E pagoi PS-ja qe te deshmonte ne prokurori e te thoshte se ata te PD-se me paguan qe ta beja zerin si Goni?
3-E pagoi PD-ja qe te thoshte se ata te PS-se me bene presion qe une te thoja ne prokurori se me pagoi PD-ja…
Ja ketu pesova goditjen dhe nuk e vazhdova dot me analizen.
Kush nuk i ka hyre kesaj pune, te mos i hyje, se do ta pesoje.