Vlera stratosferike e formacionit FIFPro

Një formacion ëndrrash dhe i paarritshëm. Vetëm kështu mund të përshkruhet njëmbëdhjetëshi ideal i zgjedhur nga 25 000 futbollistë të FIFPro, që kushton gati 1 miliard euro. Më saktë, 914 milionë euro në vlerë tregu sipas Transfermarkt.

Lista

Leo Messi-180 milionë euro
Kylian Mbappe-150 milionë euro
Eden Hazard-120 milionë euro
Cristiano Ronaldo-100 milionë euro
N’Golo Kante-80 milionë euro
Raphael Varane-80 milionë euro
David de Gea-70 milionë euro
Marcelo-60 milionë euro
Sergio Ramos-45 milionë euro
Luka Modric-25 milionë euro
Dani Alves-4 milionë euro