Presidenti Meta takon presidentin e Argjentinës

Presidenti Ilir Meta mori pjesë sot në hapjen e sesionit të 73-të të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Gjatë këtij aktiviteti kreu i shtetit ka zhvilluar një takim me Presidentin e Argjentinës, Mauricio Macri. “Kënaqësi të takoja Presidentin e Argjentinës, Mauricio Macri. Diskutuam për të ardhmen e marrëdhënieve dypalëshe dhe i urova suksese në reformat ekonomike që ka ndërmarrë”,- shkruan Presidenti Ilir Meta Facebook.

Vizita e kreut të shtetit në SHBA: