Bayerni ndalet për herë të parë në Bundesligë nga Augsburgu (VIDEO)

Bayern Munich ndalet për herë të parë në këtë sezon të ri, teksa nuk ka mundur të shkojë më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi ndaj ndaj Augsburg, në derbin e Bavarisë. Pas një pjese të parë pa gola, në fraksionin e dytë do të ishte Ribbery, i cili do të realizonte golin e avantazhit në minutën e 48-të, pas një asisti të Gnabry.

Ky ishte goli numër 98 i holandezit në Bundesliga, vetëm gjashtë futbollistë kanë shënuar më shumë se ai nga të gjithë të huajt që kanë luajtur në kampionatin gjerman. Festa e Bayernit u prish 3 minuta nga fundi i kohës ë rregullt, teksa Felix Gotze barazoi për miqtë. Ai është vëllai i vogël i Mario Gotze dhe është rritur pikërisht në akademinë e Bayernit.

Në vendin e dytë të kampionatit, dy pikë larg Bayern është Ëerder Bremen, që fitoi 3-1 ndaj Hertha të vendit të tretë.