Vasili: Rama është kundër Trump në luftën kundër drogës

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili duke cituar deklaratat e bëra sot nga Presidenti i SHBA, Doanld Trump për luftën kundër drogës, thotë se qeveria “Rama” është kundër projekti.

Në një postim në Facebook, Vasili shkruan se qeveria “Rama” ka treguar se nuk është pjesë e luftës kundër drogës, por mbështetëse e trafikut.

Deklarata e Petrit Vasilit në Facebook:

“Trump ballas kunder droges ndersa Rama ne krah te saj dhe kunder Trump. Donald Trump ne OKB shpalli publikisht se SHBA do te zhvilloje nje beteje dhe nje lufte nga me agresivet ndaj droges si shkaterrimtare e shoqerise,shendetit dhe ekonomise.

Per Trump kjo beteje e ashper dhe pa kompromis eshte prioritet madhor mbareboteror.

Per kryeministrin e Shqiperise fjalet “lufte ndaj droges”, jane pikerisht fjalet, qe ai urren me shume,sepse kryeministri vete eshte ai qe gjallon,vegjeton dhe qeveris permes droges,me drogen dhe per drogen.

Kryeministri e permbyti Shqiperine me droge dhe per perdorimin e kokaines e radhiti si vendin e pare.

Mbi kete kryeminister rendojne fatet e mijra familjeve te shkaterruara,mijra familjeve te kriminalizuara te perfshira ne kultivim dhe trafik droge dhe mijra jeteve me shendet te shkaterruar nga perdorimi i droges.

Trump eshte perballe droges ndersa Rama ne krah te saj,pra kunder Trump….”.