Anësori që ndëshkoi Ronaldon, në vitin 2010 ka bërë një gafë të pabesueshme (VIDEO)

Vendimi i gjyqtarit Brych për të dushkuar me karton të kuq Cristiano Ronladon, pasi i reku flokët këtij të fundit, ishte i sugjeruar nga arbitri pas porte, Marco Fritz. Në fakt ai nuk është një emër i panjohur, pasi në vitin 2010 ka bërë një gafë të pabesueshme.

Në ndeshjen mes Duisburgut dhe Frankfurtit, Tiffert gjuan nga distanca, topi përplaset në traversë dhe më pas përfundon larg kuadratit, por për anësorin ishte gol. Një vendim që ka bërë xhiron e botës, dhe tregon jo pak për aftësitë e anësorit gjerman. /Koha Jone/