Rama dhe Veliaj takim me Ruçin për Teatrin

Një ditë para seancën plenare, mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama është parë teksa futet në Kryesinë e Kuvendit, ku do të zhvillojë një takim me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi. Mësohet se në takim do të jetë edhe kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, Vali Bizhga dhe Ëngjëll Agaçi. Tema kryesore është për ndryshimet ligjore, lidhur me çështjen e Teatrin Kombëtar. Pjesë e takimit, do të jetë edhe relatori i ligjit, deputeti i PS-së, Ilir Beqja.