Lojtari me më shumë tregolësha në Champions (VIDEO)

Leo Messi vazhdon të shtojë rekordet e karrierës së tij të mrekullueshme sportive. Rekordi më i ri i yllit argjentinas është ai i tregolëshave.

Me 3 perlat ndaj PSV-së, Messi është tashmë futbollisti me më shumë tregolësha në historinë e Champions League, plot 8 (kundër PSV, City, Celtic, Apoel, Ajax, Leverkusen, Plzen, Arsenal).  Lojtari i Barcelonës ka një tregolësh më shumë sesa Cristiano Ronaldo.

Performanca e Messit në Champions na sjell në kujtesë se argjentinasi nuk është në listën e FIFA-s për The Best, ku janë përfshirë Modric, Cristiano Ronaldo dhe Salah.

https://www.instagram.com/p/Bn4heYAAiw7/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again