Përshtyu kundërshtarin, vjen dënimi i rëndë për Douglas Costën

Douglas Costa është dënuar me 4 javë nga Komisioni i Disiplinës në Federatën Italiane të Futbollit. Mesfushori i Juventusit përshtyu në fundin e ndeshjes futbollistin e Sasssiolos, Di Francesco. Një gjest që do t’i kushtojë 4 javë jashtë fushave duke humbur mundësinë që të luajë në ndeshjet e kampionatit ndaj Frosinones, Bolognës, Napolit dhe Udineses.