Maradona i shtang të gjithë, debutim “ëndrrash” në Meksikë

Fillimisht e pritën me ofendime në Meksikë, por tani legjenda e futbollit të Argjentinës, Diego Armando Maradona, ka treguar klasin edhe si trajner.

Pak ditë pas zyrtarizmit si trajner tek ekipi i Dorados Di Sinaloa, ai ka fituar në ndeshjen e parë debutuese në shifrat e thella 4-1 ndaj skuadrës së Tapaçulas. Sulmuesi Angulo arriti të shënojë 3 gola duke dhuruar spektakël, tregues ky që afirmon argjentinasin edhe si trajner në Meksikë.

Golat dhe festa e Maradonës ka mahnitur të pranishmit, ndërsa mediat i kanë kushtuar hapësirë të madhe momenteve të “shpërthimit” të legjendës së Argjentinës.