Basha: Rama, mashtruesi i çarterave la fëmijët pa shkolla

Kryetari i Partisë Demorkatike Lulzim Basha ka denoncuar në faqen e tij të “Facebook” situatën që lidhet me sistemin arsimor, ku për këtë vit disa shkolla në vend janë mbyllur.

Në videon e postuar nga lideri i opozitës banorët shprehin shqetësimin e tyre për mbylljen e shkollave, ndërsa kundërshtojnë vendimin e Ministrisë së Arsimit.

Vet Basha sulmoi kryeminisrtin Edi Rama, ndërsa shkruan se ky i fundit ka lënë mijëra fëmijë shqiptarë rrugëve.

“Që dje kryeministri mashtrues i çarterave dhe luksit për vete, ka lënë mijëra fëmijë shqiptarë rrugëve. Sa më gjatë ky kryeministër, aq më shumë shkolla të mbyllura dhe fëmijë të braktisur”, shkruan Basha në ‘Facebook”.