Pamje të tmerrshme nga Krimeja e Rusisë

Një stuhi e vërtetë përfshiu së fundmi Krimenë e Rusisë ku ditët e fundit kishte shi, tornado dhe vetëtima.

Dëme të konsiderueshme materiale u shkaktuan, ndërsa shumë banesa mbetën pa energji elektrike. Por përveç stuhisë së frikshme, Andrei Sheliakin, një qytetar vendas, ka kapur pamje fantastike të rrufeve.

“Ishte shumë e frikshme dhe gjithçka ndodhi aq shpejtë. Unë ndodhesha rreth 800 metra nga zona ku binin rrufetë”, tha autori i fotove.