Kupa e Shqipërisë/ Skuadra e Superiores nuk falin, ja rezultatet në grupin A dhe B

Sot janë luajtur 8 takimet e vlefshme për Grupin A dhe B të Kupës së Shqipërisë. Skuadrat e Kategorisë Superiore nuk kanë falur duke siguruar kualifikimin që në ndeshjen e parë. Skënderbeu dhe Luftëtari kanë fituar me goleadë në transfertë përballë Veleçikut dhe Vorës, ndërkohë që Partizanit i ka mjaftuar goli i Çinarit përballë Tërbunit të Kategorisë së Dytë.

GRUPI A

Veleçiku-Skënderbeu 0-3

(Gripshi 19′, Ajzeraj 58′, Oto Xhon 81′)

Vora – Luftëtari 0-4

(Hyseni 14′, Molla 42′, Cekaj 59′, Oshafi 83′)

Tërbuni – Partizani 0-1

(Çinari 6′)

Besa – Kamza 0-2

(Teqja 23′, 72′) 

Burreli – Vllaznia 1-1

(Xhixhiua 90′ / Silva 48′)

Korabi – Kastrioti 1-1

(Lika 13′ / Gallego 10′) 

Dinamo – Egnatia 0-1

(Broshka 63′)

Besëlidhja – Erzeni 1-0

(Fetaj 45′, Pasha 84′ )

GRUPI B

Oriku- Kukësi 1-2

(Kongjoni 67′ / Ethemi 6′, 52′)

Naftëtari – Laçi 0-5

(Toro 25′, Mersinaj 32′, 80′, Smaçi 65′, Berisha 89′) 

Shkumbini – Flamurtari 0-1

(Alvesh 93′)

Turbina – Teuta 0-3

(Peqini 41′, Kruja 57′, Shkalla 60′)

Shënkolli – Lushnja 1-2

(Përgjini 40′ / Alcani 80′ autogol, Ademi 86′) 

Iliria – Tirana 1-4

(Xhabrahimi 8′ / Kobina 32′, 50′ Turtulli 45′, Blazhevski 75′)

Tomori – Bylis 2-1

(Dobra 2′,Shaqe 37’/ Liçkollari 86′)

Pogradeci – Apolonia 0-1

(Mehmeti 65′)