Basha kujton Azem Hajdarin: Do pastrojmë politikën nga krimi, ëndrra jote na udhëheq

Pas homazheve të bëra në nderim të heroit të demokracisë, Azem Hajdari, Kryedemokrati Basha, pas vendosjes së kurorës me lule ka bërë edhe një zotim, para tribunit dhe gjithë shqiptarëve.

Sipas Bashës, pushteti i lidhur me krimin është pengesa për ëndrrën e Azemit për Shqipërinë si gjithë Evropa

“Të shprehim vendosmërinë tonë, në ndër të gjithë shqiptarëve dhe Azemit, se nuk do i nënshtrohemi së keqes, të zotohemi para Azemit se do ta pastrojmë politikën nga krimi për ti hapur vendit rrugën e bllokuar, se në vend do të ketë edhe liri dhe demokraci, ëndrra jote na udhëheq në betejën për fitoren e së mirës ndaj se keqes”- tha Basha.