“E pamë paradite, pastaj…”, shqiptari gjendet i vdekur në varreza

Gjendet pa jetë në varrezat në Cuggiono të Milanos në Itali nje shqiptar.

Mediat italiane shkruajnë se shqiptari 59-vjeçar ishte kujdestar në këto varreza dhe shumë i njohur e i dashur nga gjithë banorët e zonës, që vinin shpesh për të nderuar kujtimin e familjarëve të tyre të ndarë nga jeta.

Ata që e panë të rrëzuar pa jetë lajmëruan policinë dhe ambulancën, por për shqiptarin çdo ndihmë ishte e kotë.

Autoritetet italiane kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e vdekjes, që momentalisht nuk dihen ende.

Sipas deshmive te para ai punonte rregullisht dhe njihej nga te gjithe. Per policine eshte bere me dije se ai ishte pare rreth pres 08 te paradites aty si cdo dite, por me pas u gjet i pajete.