Tritol banesës së drejtorit të OSHEE-së për Fushë-Krujën

Një sasi e konsiderueshme tritoli i është vendosur banesës së Xhavit Mashës.

Lënda plasëse ka shpërthyer rreth ores 02 e 45 të mëngjesit të sotëm, fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar në njerëz por vetëm dëme të mëdha materiale.
Nga shpërthimi është dëmtuar automjeti që ndodhej i parkuar në oborr si dhe vetë banesa.

Pronari i banesës, njihet si një person pa probleme dhe pa konflikte me njeri. Dyshohet se tritoli i vendosur ka lidhje me detyrën e të birit, Besnikut, i cili mban postin e OSHEE për Fushë-Krujën.