Neymar simulon, reagimi epik i mbrojtësit amerikan: Gjyqtar e ke parë Botërorin? (VIDEO)

Neymar duket se nuk do të heqë kurrë dorë nga simulimet dhe acarimet e lojtarëve kundërshtarë. Në ndeshjen miqësore përballë skuadrës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës sulmuesi ka marrë një faull nëpërmjet një simulimi.

Ndërsa mbrojtësi DeAnde Jedlin ka reaguar në një mënyrë të bukur ndaj arbitrit kryesore. Në videon e më poshtme lojtari duket teksa i thotë: A e ke parë Kupën e Botës”.