U largua papritur nga kombëtarja, Grezda u shkruan shokëve para ndeshjes

Eros Grezda u largua në mënyrë të papritur nga kombëtarja shqiptare, duke mos qenë i gatshëm për ndeshjen e sotme me Izraelin dhe në datën 10 me Skocinë në transfertë. Si duket shkaku kryesor ishte forma jo e mirë e lojtarit, pasi vinte nga një dëmtim i gjatë, por edhe që duhet të përgatitej për t’iu bashkuar skuadrës së tij të re, Rangers në kampionatin skocez.

Anësori do ta shoh Kombëtaren nga ekrani. Në një postim në rrjetin social “Instagram”, 23 vjeçari i uron fat kuqezinjve, ku shkruan: “Fat të mbarë vëllezër”. Takimi do të startoj sonte në orën 20:45 minuta në stadiumin “Elbasan Arena”.