Dua Lipa sjell këngën e re, kthehet në hit

Dua Lipa sapo ka publikuar këngën e saj të fundit “Electricity” në bashkëpunim me producentët Diplo and Mark Ronson.

“Electricity” është kthyer në një hit të jashtëzakonshëm që në momentin e parë të publikimit.

Vetëm në një ditë kënga ka marrë mbi 2.5 milionë klikime dhe është numër 1  në trending.

Kjo është kënga e katërt e publikuar nga projekti i tyre Silk City.

Padyshim që kjo këngë do të kthehet në hit.

23-vjeçarja ka arritur sukses të madh në tregun muzikor.

Mbrëmjen e së mërkurës Dua është vlerësuar si “Artistja e vitit” nga GQ Awards.