U kapën me 40 mijë paund në çorape të lidhura në trup, burgoset shqiptarja me të birin

Një grua u përpoq për të kontrabanduar mijëra paund të mbështjellë rreth trupit të saj.

Më shumë para u gjetën të fshehura në një çantë kur Suzanna Sokoli dhe djali i saj bashkëpunëtor u ndaluan në Dover.

Të dy u zbuluan teksa po perpiqeshin te kontrabandonin më shumë se 40,000 paund nga Mbretëria e Bashkuar.

Sokoli, 57 vjeç dhe Xhino Mata, 24 vjeç, nga Shqipëria, u burgosën pasi u paraqitën sot në gjykatën e kurorës së Canterbury.

Juria i gjeti fajtor ata në përpjekje për të nxjerrë një shumë të madhe parash jashtë vendit.

Sokoli u burgos për tre vjet dhe Mata 3 vjet e gjysmë.

Ata u ndaluan në një Golf Volkswagen në Portin e Dover të enjten më 5 prill dhe u pyetën nëse po nxirrnin shuma të mëdha parash jashtë Mbretërisë së Bashkuar.

Mata, i cili tha se po shkonte në Francë dhe Milano, u shpreh se kishte 7,000 sterlina.

Më pas u kontrollua makina ku u gjetën një tufë e madhe parash.